Sinem Karakaynak (Eski)

Körfez´e 2 Türkiye Şampiyonluğu, 4 İkincilik
Körfez’e 2 Türkiye Şampiyonluğu, 4 İkincilik
Türkiye Kick Boks Şampiyonası (Büyükler, Gençler, Yıldızlar, Minikler) 06-13 Temmuz 2023 tarihleri arasında Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Artuklu Spor Salonu’nda yapıldı.

Türkiye Kick Boks Federasyonunca Mardin’de düzenlenen Kick Boks Şampiyonası’nda, Körfez’i temsilen katılan sporcularımız farklı kategorilerde 2 Türkiye Şampiyonluğu ve 4 ikincilik kazanarak büyük bir başarı elde ettiler. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi ile Dünya Kick Boks Organizasyonları Birliğinin (WAKO) desteğiyle yeni Artuklu Spor Salonu’nda yapılan Şampiyonaya 70 ilden yaklaşık 6 bin sporcu katıldı.

MADALYALARLA DÖNDÜLER
Türkiye Kick Boks Şampiyonasına katılan Körfezli sporcular; 55 kg’da Sinem Karakaynak ve 65 kg’da Sudenaz Üngör birinci olarak Türkiye Şampiyonu oldular. 63.5 kg’da Yunus Emre Deniz, 69 kg’da Burak Güneş ve +65 kg’da Sudenaz Aydemir iki farklı kategoride ikinci olarak gümüş madalya kazandılar.

EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ
Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Körfez’i en iyi şekilde temsil ederek madalyalarla dönen sporcular ve sporcuların antrenörleri; Mardin’de yapılan şampiyonaya iyi bir şekilde hazırlık yaparak ilimize ve ilçemize altın ve gümüş madalyalar kazandırdık. Hedefimiz bundan sonra yapılacak turnuva ve şampiyonalarına hiç durmadan hazırlanarak tekrar Kocaeli’mizi ve Körfez ilçemizi en iyi şekilde temsil ederek yeni şampiyonluklar ve madalyalar getirmek istiyoruz” ifadelerinde bulundular.

 

Beş madalya ile döndüler

Başkanlık Kupası’nda ‘Körfez’ rüzgarı Körfez Gençlebirliği Spor Kulübü sporcuları, İstanbul’da düzenlenen Dünya Taekwondo 6. Uluslararası Başkanlık kupası Taekwondo ve Poomsae Müsabakası’nda gümüş ve bronz madalya kazandı. Körfeze iki gümüş üç bronz madalyaBeş madalya ile döndüler

Başkanlık Kupası’nda ‘Körfez’ rüzgarı
Körfez Gençlebirliği Spor Kulübü sporcuları, İstanbul’da düzenlenen Dünya Taekwondo 6. Uluslararası Başkanlık kupası Taekwondo ve Poomsae Müsabakası’nda gümüş ve bronz madalya kazandı.
Körfeze iki gümüş, üç bronz madalya                                        
İstanbul’da gerçekleştirilen şampiyonada Körfez Uzak Doğu Sporları İhtisas Kulübü Başkanı Aşkın Kahveci’nin antrenörlüğünde hazırlanan Körfez Gençlerbirliği sporcularından Mertcan Kaya ile Zeynep Rana Seçen gümüş madalya kazanırken, Sinem Karakaynak, Melike Sertçelik ve Melis Kaya bronz madalya aldı.